Mgr. Dana Sidorová

Som psychologička, faciltátorka, lektorka a surf terapeutka.

Psychológii sa venujem na rôznych rovinách, niekedy trochu možno menej tradičných. K štúdiu psychológie ma priviedlo dobrovoľníctvo v Nadácii Krajiny harmónie v Žiline a tiež záujem o vlastné vnútorné procesy a prežívanie ľudí okolo mňa.

Odvtedy som ušla dlhú cestu, či už metaforicky alebo kilometrovo, a tá ma priviedla naspäť do rodného mesta, kde pracujem ako školská psychologička.

V rámci doktorskom štúdia sa venujem prepojeniu surfingu a terapie. Ako surf terapeutka som tiež pracovala aj prakticky v neziskovej organizácii The Wave Project v Anglicku. Aj preto kladiem veľký dôraz na prepojenie medzi pohybom, telom, naším duševným prežívaním, náladou a tým, čo sa nám v živote deje a nedeje. Správy, ktoré nám naše telo posiela sú často cenným zdrojom poznania a rozvoja a môžu nám slúžiť ako sprievodca v ťažkých situáciách aj v každodennom živote. 

V posledných rokoch som žila nomádskym životom, bývala a pracovala v rôznych krajinách, stretla veľa ľudí, prežila rôzne vzťahy. Ako u každého, intenzívne zážitky nie sú vždy len pozitívne, a tak som si aj ja sama prešla všelijakými duševnými a fyzickými stavmi. Prežila som krásne, ale aj ťažké obdobia a veľmi silno vnímam, že o tých druhých sa u nás nenosí rozprávať a preto si ich nesieme sami vo svojom vnútri a tele, trápime sa.

Aj preto sa vo svojej práci s klientmi venujem tomu, ako tieto témy otvárať, prežiť a keď sme na to pripravení pretaviť ich v niečo, s čím sa nám dobre žije alebo nás to dokonca obohatí. Rada budem pri tom vašim sprievodcom.  

Venujem sa tiež práci so ženami. Ako sa vyznať v tom, čo chceme potrebujeme cítime, napriek všetkým tlakom od rodiny, spoločnosti. Sama niekedy navigujem v tom, čo je moje a čo odo mňa ako od 31 ročnej single ženy čaká spoločnosť, rodina, naša kultúra. Aj preto sme s kamarátkou založili zoskupenie Vŕby.sk, kde sa venujeme psychologickým konzultáciam, podporným pobytom pre ženy v prírode a všetkým témam, ktoré nám prichádzajú do života v súvislostí s pohlavím, v akom sme sa narodili.

V neposlednej rade ma zaujíma práca so skupinami. Ako lektorka vediem v rámci svojho doktorského štúdia sociálne-psychologický výcvik pre študentov a venujem s aj vzdelávaniu, rozvoju a podpore učiteľov.

Ako psychologička Vás rada podporím v tom, čo prežívate, či už budeme hovoriť, mlčať, surfovať alebo cítiť. Niekedy prežívame peklo a necítime, že by sme chceli s niekým hovoriť alebo byť, niekedy na sebe chceme pracovať. Sledujte svoj pocit a ak vás niečo ku mne alebo k inej psychologičke/psychológovi ťahá, nasledujte toto pnutie a nájdite odvahu napísať 🙂

Ceny a kontakt

Pracujem s dospelými, deťmi v školskom veku a skupinami.

Ponúkam online stretnutia na platforme ZOOM alebo osobné stretnutia na adrese Dolné Rudiny 3 v Žiline.
Osobné stretnutia ponúkam aj v outdoore – v lese, na prechádzke, pri športe alebo pri pacientoch s špecifickými potrebami aj v ich/Vašom domácom prostredí. Podľa toho, čo bude pre Vás a Váš proces podporné.

Cena za osobné stretnutie je 40 Eur/50 min, 75 Eur/90 min pre párové alebo rodinné sedenie

Cena za online poradenstvo je 45 Eur/50min. 

V prípade finančných ťažkostí možná dohoda. Pri dlhších stretnutiach v outdoore či práci so skupinou je cena na dohode.

Pracujem v slovenčine, češtine a angličtine.

Telefón: 0950 320 377 (telefonicky, SMS, WhatsApp)
Email: dana@psychologicka-online.sk

Adresa: Dolné Rudiny 3, 0 10 01 Žilina

Nájdete nás na 1. poschodí, dverami vľavo vstúpite do čakárne. Sledujte tabuľky Synergia – priestor pre terapiu a rozvoj.

Vybrané absolvované vzdelanie v uvedených smeroch:

  • Dlhodobý akreditovaný výcvik v Procesorientovanej psychoterapii – Inštitút POPI Slovensko – prebieha od 2016

  • Psychoterapeutické necertifikované vzdelávanie v SIVP (Slovenský inštitút pre vzdelávanie v psychoterapii) – prebieha od 2021

  • Doktorské štúdium – obor Klinická psychológia – Masarykova Univerzita v Brne– prebieha od 2016

  • Magisterské štúdium – obor Psychológia– Masarykova Univerzita v Brne – ukončené 2016

  • 1-ročné štúdium – obor Psychológia – Universidad de La Laguna v Španielsku – 2012

  • International Surf Instructor – Level 1 – ISA (International Surfing Association) – ukončené 2017

Kontaktujte ma

    Scroll to Top